Aktualności

Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych w obrębie jamy ustnej. Ma to na celu odtworzenie estetyki wyglądu i funkcji narzadu żucia. Doświadczenie, umiejętności i szeroki zakres wiedzy lekarzy pracujących w naszej klinice umożliwiają wykonanie uzupełnień protetycznych z największą precyzją.

Stosowane współcześnie rozwiązania protetyczne można w dużym uproszczeniu podzielić na dwie grupy:

  1. protezy ruchome
  2. protezy stałe

Protezy ruchome – to uzupełnienia wprowadzane do jamy ustnej i wyjmowane z niej przez pacjenta. Są to protezy szkieletowe, protezy nakładkowe, częściowe i całkowite protezy osiadające.
Uzupełniając brakujące zęby staramy się unikać ruchomych protez w miarę możliwości. Ostrzegamy pacjentów przed skutkiem noszenia protez ruchomych, zwłaszcza osiadających (czyli podpartych tylko na dziąsłach). Długotrwałe noszenie takich protez powoduję znaczne zaniki kostne szczęki i żuchwy, co prowadzi do utraty kości i ostatecznego braku podłoża do dobreg podparcia jakiejkolwiek protezy. Przedstawiamy pacjentom lepsze rozwiązanie w przypadku znacznych braków zębowych, jakim są implanty zębowe (zobacz implanty).

Lepszym rozwiązaniem jest wykonanie:
Uzupełnień stałych – w postaci koron lub mostów cementowanych na własnych zębach lub na implantach.
Korony protetyczne są znakomitym sposobem na odbudowę zniszczonego zęba. Wykonujemy je z użyciem stopów metali szlachetnych i nieszlachetnych, które w znaczny sposób wzmacniają koronę. Metal jest zupełnie niewidoczny, ponieważ na zewnątrz pokryty jest porcelaną. Jest ona napalana warstwami tak jak w naturalnym zębie. Umożliwia to wykonanie precyzyjnej korony o idealnym kształcie i kolorze, spełniającej wszelkie oczekiwania pacjenta. Może ona znakomicie funkcjonować nawet kilkadziesiąt lat. W przednim odcinku możliwe jest zastosowanie koron pełnoceramicznych dających idealny efekt estetyczny. Są one poza tym doskonale tolerowane przez dziąsła.

Korekta krzywych czy przebarwionych zębów możliwa jest dzięki zastosowaniu licówek porcelanowych.

Wybór metody leczenia zależy od indywidualnej sytuacji w jamie ustnej pacjenta.

Co możemy Państwu zaoferować