Aktualności

Stomatologia dziecięca

Jednym z elementów naszej praktyki jest leczenie dzieci.To bardzo ważni pacjenci. Wielką sztuką jest zdobycie zaufania młodych podopiecznych.

Opiekujemy się nimi w sposób profesjonalny, dlatego grono ich ciągle wzrasta. Główne zabiegi dotyczące dzieci to:

Lakowanie pierwszych stałych zębów (szóstek)
Lakowanie jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym, zmniejszającym ryzyko wystąpienia próchnicy. Lakuje się zęby zdrowe, przede wszystkim przedtrzonowe i trzonowe.. Można lakować zęby mleczne i stałe najlepiej do 4 miesięcy po wyrznięciu. Lakowanie polega na oczyszczeniu powierzchni zęba przy pomocy specjalnej szczoteczki, a następnie na aplikacji płynnego laku i utwardzeniu go lampą polimeryzacyjną. Lak napływa do wszystkich naturalnych zagłębień zęba (bruzd), zapobiegając w ten sposób osadzaniu się płytki nazębnej w tych trudnych do oczyszczenia miejscach, w których najczęściej rozpoczyna się próchnica. Ponadto z laku naniesionego na powierzchnię zęba uwalnia on fluor, który dodatkowo zapobiega rozwojowi próchnicy. Lak jest związany z tkankami zęba słabiej niż wypełnienie, toteż czas jego utrzymania jest stosunkowo krótki od około 1 roku do 3 lat. Ryzyko wystąpienia próchnicy spada znacznie w zębach lakowanych.

Lakierowanie
Lakierowanie podobnie do lakowania jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym, wzmacniającym szkliwo i zapobiegającym próchnicy. Lakieruje się zęby zdrowe oraz wyleczone i wypełnione. Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia wszystkich dostępnych powierzchni zębów z płytki nazębnej. Następnie oczyszczone powierzchnia powleka się cienką warstwą lakieru zawierającego fluor, który przez kilka następnych dni wnika w strukturę zęba. Zabieg ten można powtarzać co pół roku.

Oprócz zabiegów profilaktycznych przeprowadzamy kompleksowe leczenie zębów u dzieci, uwzględniając stały rozwój uzębienia i zmieniające się warunki w jamie ustnej młodych pacjentów. Dzieci mogą w naszej praktyce same wybrać kolor wypełnienia.

Nie zakładamy wypełnień amalgamatowych!

Co możemy Państwu zaoferować